top of page
IMG_9807.jpg

סדרת הקלפים של 'הארה'

4 סטים של קלפים
למבוגרים, בני נוער, וילדים
לשימוש אישי, קבוצתי, וככלי עזר טיפולי

כל הסטים בנויים משילובים שונים בין צילומים ומילים
מעניקים השראה, יוצרים תנועה פנימית, ומעוררים את הדמיון והזיכרון

יצירה אמנותית מקורית

את קלפי 'הארה' יצרתי כדי
לאפשר מגע עדין ורך עם העולם הפנימי,
לפתוח דלתות אל מקומות נסתרים הקיימים בתוכנו,
להעניק השראה לביטוי אישי יצירתי,
ולאפשר מרחב להתבוננות בעצמנו ובטבע.

הקלפים הם פרי יצירה של תקופת התבוננות ארוכה - החוצה ופנימה. אני מצלמת מעל עשרים שנים, וכותבת מעל עשור. הקלפים מפגישים בין אוסף צילומים יפיפה, שרובו צולם בסרטי צילום (נגטיב), דרך צילום שונה מהצילום הדיגיטלי הן מבחינה טכנית והן מבחינה חווייתית. הצילומים נושאים תחושה נוסטלגית ומהווים רישומי זיכרון של זמן אחר ומקום אחר – מזמינים להתבוננות והיזכרות, לדמיון חופשי ולביטוי אישי יצירתי. המילים וצירופי המילים נולדו גם הם מהתבוננות אישית פנימה - קטעי משפטים ומילים שנתנו ביטוי לתהליך עמוק של התפתחות וגילוי עצמי דרך כתיבה. המילים מזמינות להיזכר, לדמיין, ולעורר מצבים - מוכרים, חדשים, או ישנים שנשכחו מאחור. השילוב בין שני סוגי המדיות יוצר מרחב חדש בו אנו מופעלים בו-זמנית באופן רגשי, מחשבתי, ותחושתי – דבר המאפשר לדלתות פנימיות להיפתח בשקט, ולנו להיכנס ולגלות עולם מרתק ומפתיע. כלי נהדר לכתיבה, להתפתחות אישית, ליצירת דינמיקה קבוצתית, לפיתוח שיח רגשי עדין, להעלאת נושאים בשעת טיפול ועוד.

הקלפים של 'הארה'
יצירה אמנותית מקורית

התעוררות עגן

סט הקלפים "התעוררות"

24 קלפים לתנועה, מודעות עצמית, ותיקון הדרך האישית

איפה אני ולאן עלי לפנות?

כל קלף מעלה נושא להתבוננות או מזמין לפעולה. 
 

> 12 קלפי פעולה, 12 קלפי נושאים [24 קלפים].
> קלפים שעוזרים להבין לאן נכון להפנות את המבט והלב.
> תהליך מקסים של התבוננות ושינוי.
> השראה לחיות ולתקן את הדרך בכל יום יום.

קלפי התעוררות נוצרו כמבנה של 12 שלבים בתהליך התפתחות אישי. הקלפים ממוספרים על פי זוגות משלימים המאפשרים עבודת תהליכית, ומאפשרים גם עבודה על פי בחירה חופשית או על פי משיכת הלב. הצילומים מפגישים בין צילומי חוץ, צילומי פנים ומילים - ויחד יוצרים חוטי מחשבה מעניינים, חדשים, לא צפויים, ומפתיעים - חוטים אשר מושכים רגעים בזמן, מחשבות ותחושות מתוך העולם הפנימי. הקלפים מזמינים התבוננות ומעודדים תנועה, מכוונים ליצירת פעולות בפנים או בחוץ, כלפי עצמנו או כלפי הסביבה. הקלפים מניעים ומעוררים, קלילים לשימוש ומפתיעים במיידיות שבהם. נהדר כמתנה לעצמך או לאדם יקר, כלי מעולה למפגשים קבוצתיים עם בני נוער ומבוגרים וגם עם ילדים בוגרים, מצוין ככלי אימון למטפלים.

IMG_1660 copyS.jpg
"מרגישים דרכם את הטבע האדמה והצומח. הם גורמים לך לעצור, לחשוב, להתבונן. להיכנס פנימה ובעיקר לנשום. מצרך נדיר בקצב החיים של היום. ממליצה בחום באהבה. לעצמכם ולאהובים שלכם. קלפים שנותנים הפוגה מהרעש של החוץ ועוזרים להרגע, לחשוב, להתבונן ולנשום."

טל אודי אור

התגלות עגן

סט הקלפים "התגלות"

60 קלפים להשראה וביטוי עצמי יצירתי

מה זה מעלה בי? מה זה מזכיר לי?

כל קלף מגלה רגע בזמן - זיכרון עבר או תקווה עתידית.
 

> 30 קלפי צילומים, 30 קלפי צירופי מילים [60 קלפים].
> קלפים שעוזרים לנו לגלות את עצמנו ואת עולמנו.
> תהליך מרגש ומסקרן של הצצה פנימה.
> השראה לדמיין, להיזכר ולחלום בכל יום.

קלפי התגלות נוצרו כשתי סדרות המתחברות יחד באופן חופשי ומאפשרות כמות אדירה של חיבורים ושילובים בין דימוי לטקסט. צילומים של מקומות ונופים, טבע ושקט - לנדוד לעולמות ולצלול לרגעים, להתענג על יופי וגעגוע, להתבונן בפשטות ברגע אחד בזמן. צירופי המילים נאספו מתוך יומני הדרך שלי - רגעים המשמשים כדלתות כניסה אל מחשבה ודמיון, תהייה וחיפוש - מזמינים לעורר ולחלום דרך כתיבה, שיח, או ביטוי עצמי יצירתי. מתנה מדהימה לעצמך או לאדם שאהוב עליך, מעולה לדינמיקה קבוצתית וסדנאות כתיבה, נהדר כמקור להשראה יצירתית.

הכירו את יוצרת הקלפים

הי, אני נטאלי שריקי 

צלמת, יוצרת ומנחה תהליכי כתיבה ויצירה

את הקלפים יצרתי מתוך תהליך של התבוננות עצמית והקשבה לרצון הלב. במשך שנים פעלתי מתוך ידיעה פנימית וחיפוש אחר הכלי הנכון - זה שיאפשר לאחרים לגלות את העולם המדהים ששוכן עמוק בפנים, וידבר בשפה היצירתית שלי
לפני יותר מעשור תהליך מרתק ולא צפוי סחף אותי אל שנה של כתיבה בה גיליתי עולם עשיר ורב שכבות: רגעים מן העבר שנותרו טעונים ולא פתורים, לצד רגעים מלאי קסם ואור שהסתררו עמוק יותר. 
תהליך הכתיבה איפשר לי לחשוף שלב אחרי שלב את היופי והקסם הטמונים בהיותנו בני אדם, זכיתי לתובנות מפתיעות ומרגשות על החיים ועל מה שנמצא ברווח שבין הדברים. 
הקלפים מזמינים לגלות את העולם שקיים בכל אחד ואחת מאיתנו, עולם המחכה לרגע שנעז להציץ פנימה, עולם המבקש ללמד אותנו ולהעניק לנו שמחה ואור.
הכירו את
סדנאות הקלפים והיצירה ואת מסע הכתיבה, התנסו בתרגילי כתיבה ללא עלות במועדון כתיבה

101 copy.jpg

״עלינו פשוט להאמין שלפעמים, כשהראש לא מוצא את התשובה, הלב יודע את הדרך.״

'וואבי סאבי', בת' קמפטון

השתקפות עגן

סט הקלפים "השתקפות"

36 קלפים - משחק זיכרון המלמד התבוננות בטבע ובעצמנו

מה אני רואה ואיך זה מרגיש לי?

כל קלף מזמין להתבננות בטבע הצומח ובטבע האדם.
 

> 24 קלפי טבע, 12 קלפי מילה [36 קלפים].
> משחק שעוזר לפתח זיכרון ויזואלי, דמיון, וביטוי יצירתי.
> תהליך מרגיע של תשומת לב ליופי.
> השראה להביט בטבע בכל יום יום.

MG_18.jpg
MG_24.jpg

קלפי "השתקפות" נוצרו מתוך סדרת צילומי סטודיו של פריטים שאספתי מן הטבע. תשומת הלב לפרטים והיכולת להביט באלמנטים מן הטבע על גבי רקע בהיר ומחוץ לסביבה הטבעית, מאפשרת לראות את המורכבות והפשטות, היופי והקסם, הכח וחכמת החיים הטמונים בכל פריט ופריט. מהצילומים יצרתי משחק זיכרון כדי לאפשר לילדים וילדות ללמוד התבוננות ולפתח זיכרון קוגנטיבי דרך יופיו ועומקו של הטבע. שילבתי במשחק 6 מילים המסייעות לילדים לקרוא מילים ראשונות באופן המעודד מחשבה על משמעויות והקשרים. המשחק מכוון לחפש אחר השתקפות של דברים בעצמנו ובטבע הסובב אותנו, ולהשתמש בדמיון ככלי לביטוי עצמי. מתנה יצירתית בעלת ערך ומשמעות, משחק המפתח קשר רגשי בין הורה וילד, מתאים לגני ילדים ולעבודה עם קבוצות, וכן ככלי עזר טיפולי עם ילדים. המשחק קיים בשני גדלים ומתאים הן למשחק שולחני והן למשחק רצפה.

התבהרות עגן

סט הקלפים "התבהרות"

32 קלפים לריפוי נפשי ואיזון רגשי

מתי היה לי רגע כזה? מה ימלא אותי באור?

כל קלף מזמין להתבוננות פנימה ולגילוי והכרות עצמית.
 

> 16 קלפי חושך וחוסר, 16 קלפי אור ומלאות [32 קלפים].
> סט שעוזר לשחרר מטענים רגשיים וליצור איזון פנימי.
> מגע עם רגשות כואבים בעדינות ורוך.
> השראה לטהר את עולמנו הפנימי ולבחור באור יום אחר יום.

IL_23.jpg
IL_15.jpg

קלפי "התבהרות" נולדו מתוך צילומים ומילים המייצגים יחד מצבים רגשיים - חיוביים ושליליים. הצילום פותח אפשרות להתבוננות ומעמיק את היכולת שלנו להרהר בכל מושג ומושג, ומאפשר לנו לצאת מתבניות החשיבה הרגילות. ההתבוננות בקלפים המייצגים 'חושך וחוסר' מעוררת זכרונות טעונים, חושפת בפנינו דפוסי התנהגות ומאפשרת לגלות את נקודות המבט והתפיסה הקיימים בנו. ההתבוננות בקלפים המייצגים 'אור ומלאות' מזכירה לנו רגעים טובים, מכוונת אל תשומת לב והעמקה בכוחות מטיבים, ומאפשרת תזוזה מנקודה פנימית רגישה לנקודה פנימית מוארת. הקלפים מציעים תהליך של התבהרות, הארה פנימית של מקומות חשוכים דרך הסכמה להכיר, להרגיש ולחוות. הקלפים בנויים כשתי סדרות משלימות, ממוספרים כזוגות ומאפשרים עבודה גם תהליכית וגם עבודה חופשית מתוך בחירה עצמאית והקשבה לצורך הלב. מתאים למי שרוצה לטפל בעצמו/עצמה, למי שרוצה לפתור ולשחרר מטענים רגשיים מן העבר ולפתוח דלתות חיוביות, ונהדר ככלי עזר טיפולי במסגרות שונות.

הדרך שלך copy לוגו בלבדPNG.png
bottom of page